Bota

Klitchko: Kievi është i rrethuar, e pamundur të evakuohen civilë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:18 - 27/02/22 |
Opi Nion

Kievi është i rrethuar dhe tashmë është thuajse e pamundur të kryhet evakuimi i civilëve. Kështu ka bërë me dije kryebashkiaku i qytetit  Vladimir Klitchko, raportuar nga CNN.

Ndërkohë delegacioni rus dhe ai ukrainas pritet të takohen nesër në kufirin mes Ukrainës dhe Bjellorusisë për të diskutuar armëpushimin./Opinion.al

Pas