Bota

Video/Radhë të gjata të makinave në kufirin mes Ukrainës dhe Polonisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:01 - 27/02/22 |
Opi Nion

Pamjet me dronë tregojnë radhë të gjata në trafik, ndërsa qytetarët ukrainas ëprpiqen të largohen nga vendi i tyre përmes kufirit me Poloninë. Disave u janë dashur të presin disa ditë për t’ja dalë.

Ndërkohë që trupat ruse kanë rretjuar tashmë Kievin, kryebashkiaku Klitschko tha më herët se tashmë është e pamundur që civilët të evakuohen nga qyteti./Opinion.al

Pas