-Jetë dhe Stil

Kjo bebe 5-muajshe ka shëtitur në 50 shtete


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:29 - 16/10/18 |
b.f

Harper Yeats është vogëlueshja 5 muajshe që ka shëtitur 50 shtete për një javë. Ajo shijoi ushqimin e saj të parë të ngurtë, drithërat e orizit në Anchorage, Alaska.

Të enjten, Harper do të bëjë një ndalesë në Vermont së bashku me prindërit. Të dielën, Harper ishte në Toledo të Ohajos (shteti i saj i 49-të). Udhëtimin e parë e bëri në qershor kur kishte vetëm 8 javë që kishte ardhur në jetë.

Prindërit nga Kanadaja, Cindy Lim dhe Tristan Yeats thanë se vendosën të përdorin pushimin e tyre prindëror për të bërë një aventurë të bukur. Para se Harper të lindte, çifti kishte qenë në 19 shtete dhe kishte planifikuar të vizitonte 31 të mbeturat./opinion.al

Pas