Kronikë

Kishte fshehur pistoletën poshtë sediljes së makinës, arrestohet i riu në Fier


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:18 - 25/12/21 |
Opi Nion

Një 26-vjeçar është arrestuar nga Policia e Fierit pasi qarkullonte me armë zjarri.

Sipas uniformave blu, në lagjen “16 Prilli” është ndaluar për kontroll automjet i tipit “Benz” me drejtues shtetasin I.B., 26 vjeç.

Mësohet se gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, poshtë sediljes së shoferit, është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë me mulli.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë në fushën e armëmbajtjes pa leje, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë, në lagjen “16 Prilli” kanë ndaluar për kontroll automjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin I. B.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, poshtë sediljes së shoferit, Policia ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë me mulli.

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit I. B., 26 vjeç, banues në Fier, për veprën penale “Armëmbajtje pa leje””, thuhet në njoftimin e policisë”-njofton policia./Opinion.al

Pas