Aktualitet

Kishin mbetur të bllokuar në zonën mes Thethit dhe Valbonës, shpëtohen 3 turistëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:41 - 10/07/22 |
Opi Nion

3 turistët çekë, të cilët kishin mbetur të bllokuar në vendin e quajtur Curraj i Epërm janë shpëtuar.

Mësohet se shpëtimi i tyre u bë pas 2 operacioneve të kryera nga ekuipazhi i helikopterit të Forcës Ajrore EC 135.

Fatmirësisht raportohet se 3 turistët çekë janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Turistët, pasi u bllokuan teksa po eksploronin zonën e thepisur malore, ata telefonuan policinë, e cila bëri të mundur shpëtimin e tyre./Opinion.al

Pas