-Jetë dhe Stil

Kimia seksuale, ja pse kuptohet më shpejt nga trupi dhe jo nga truri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:15 - 16/11/15 |
root

Çfarë është kjo gjë që ne e quajmë “kimi seksuale”?! Është një ndjesi aq e fortë saqë është shumë e vështirë për tu përcaktuar me fjalë.

Tërheqja seksuale është kimike njëlloj si droga, që sipas psikologëve kuptohet më shpejt nga trupi se sa nga truri.

Ata thonë se kur dy njerëz e dëshirojnë shumë njëri-tjetrin, preferojnë të preken dhe jo të mendojnë. Pra kjo nuk është një çështje intelektuale, por organike sepse ajo jeton në të gjithë trupin tuaj.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas