Bota

Kim Jong un merr vaksinën kundër COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:43 - 01/12/20 |
Opi Nion

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un është vaksinuar kundër COVID-19 me një nga vaksinat e zhvilluara në Kinë.

Ky lajm është raportuar nga inteligjenca japoneze dhe shpërndarë nga Harry Kazianis, drejtuesi i Qendrës për Interesin Kombëtar në Uashington, në revistën “1945”.

Kim Jong Un ka marrë masa të forta për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në vendin e tij dhe nga vendi komunist nuk ka të dhëna zyrtare për numrin e të infektuarve deri tani./ Opinion.al

Pas