Sport

Khabib: Në xhungël ka vetëm një mbret, le të përballemi, mos refuzo


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:32 - 14/10/18 |
el ida

Kampioni i botës në UFC në peshat e lehta i ka bërë një ftesë boksierit Floyd Mayweather  për të zhvilluar një duel së bashku.

“Në xhungël ka vetëm një mbret. Eja Floyd, të duelojmë së bashku. Ti ke 50 fitore asnjë humbje, unë kam 27 fitore dhe asnjë humbje. Jemi dy sportistë që nuk kemi humbur asnjëherë. Le të përballemi, mos refuzo.

Natyrisht që ai mbret i vetëm në xhungël do të jem unë. Ti nuk arrite ta hedhësh dot në tapet Conor, ndërsa unë e shkatërrova shumë lehtësisht. Eja të duelojmë”, tha Khabib Nurmagomedov.

Pas