Kryesore

Këshilli Kombëtar, Basha: Ditë e rëndësishme për PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:07 - 30/08/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas përfunditit të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike orguanizuar pasditen e sotm .

Nëpërmjet një njoftimi në rrjetet sociale Basha shkuar se kjo e sotmja ishte një ditë e rëndësishme për partinë. Të pranishëm

“E sotmja është një ditë e rëndësishme për Partinë Demokratike. Demokratet dhe demokratët i dhanë besimin Kryesisë dhe ekipit të ri për të çuar përpara një sfidë që nuk është thjesht partiake, por kombëtare, atë për kthimin e demokracisë dhe legjitimitetit në vend. Hapja dhe bashkëpunimi i Partisë Demokratike me shoqërinë do të jenë në qendër të reformimit tonë të brendshëm dhe bashkë me shumicën e shqiptarëve që kërkojnë ndryshim, do të ndërtojmë një Platformë Qytetare për Demokracinë, për zgjedhje të lira, për ndryshime kushtetuese që garantojnë ndarjen dhe balancimin e pushteteve, që përmirësojnë përfaqësimin politik, që reformojnë ndarjen territoriale dhe demokratizojnë pushtetin vendor. Vetëm kështu mund t’i japim fund kapjes së shtetit dhe sundimit të kësaj pakice të korruptuar e ta bëjmë Shqipërinë një vend të jetueshëm për familjet shqiptare.”- shkruan Basha./Opinion.al

Pas