Bota

FOTO/ Pemë të shkulura dhe përmbytje, çfarë la pas uragani “Ida” në SHBA


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:56 - 30/08/21 |
Opi Nion

Uragani “Ida” është treguar i ‘ashpër’ në SHBA teksa ka lënë mijëra banorë pa strehë dhe pa energji elektrike.

Stuhisë mori përpara çfarëdo që i doli, dhe ajo që ka lënë pas tregohet në fotot e mëposhtme.

Shtëpi të shkatërruara, pemë të shkulura, shtylla të rrëzuara dhe kaos. Kjo është panorama aktualisht e gjendjes në New Orleans. Guvernatori i Luizianës, John Bel Edwards i cilësoi dëmet katastrofike. Me erërat që arritën shpejtësinë prej 230 kilometrash në orë, “Ida” konsiderohet uragani i pestë më i fortë që ka goditur territorin e Shteteve të Bashkuara deri më tani./Opinion.al

Pas