-Jetë dhe Stil

Keni etje gjatë gjithë kohës? Ja çfarë duhet të bëni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:33 - 21/07/19 |
xhu lia

Shpesh mund t’iu ketë ndodhur që keni shumë etje, por edhe pas disa gotave me ujë, sërish ndjeni etje. Për të evituar këtë problem më poshtë ju tregojmë 5 zgjidhje që duket se janë mjaft efikase për këtë problem.

1-Pini një gotë lëng limoni në mëngjes me një lugë mjaltë brenda.

2-Pini sa më shumë ujë që të qëndroni të hidratuar. 2 litra në ditë janë nevojë e trupit.

3- Përpiquni të konsumoni çamçakëz pa sheqer sepse do ndjeni menjëherë përmirësim.

4-Shpëlani gojën me ujë të ngrohtë dhe kripë.

5-Hani më shumë ushqime me përmbajtje pikante./Opinion.al/

 

 

Pas