Bota

Kapet sasia më e madhe e kanabisit në Spanjë, vlente 64 milionë euroBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:26 - 05/11/22 |
Opi Nion

Policia spanjolle bën me dije se ka sekuestruar 32 ton kanabis të paketuar, me vlerë prej 64 milionë eurosh, duke saktësuar se është sasia më e madhe e kapur ndonjëherë në Spanjë.

Marihuana është kapur në ferma të ndryshme në të gjithë vendin, në kuadër të operacionit “Oborret”, ndërsa 20 janë personat e arrestuar në disa qytete, burra dhe gra, të moshës nga 20 deri në 59 vjeç.

Policia shton se mendohet që ka edhe plantacione të tjera.

Pas