Bota

Kapet nëndetësja e mbushur me 4 tonë kokainë, publikohen pamjetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:59 - 13/02/22 |
Opi Nion

Marina Kolumbiane ka konfiskuar katër ton kokainë, të ndarë në tufa kompakte të paketuara në 200 thasë, që vlerësohet të kushtojë 145 milionë dollarë.

Sipas CBS News, ngarkesa masive e drogës ishte ruajtur në një nëndetësje rreth 15 metra e gjatë në Oqeanin Paqësor. Dërgesa u kap në qytetin port të Nariño në Kolumbi.

Videoja e Marinës Kolumbiane duke përgjuar dërgesën e paligjshme të dielën ka bërë xhiron e rrjeteve sociale dhe pamjet e paketave të konfiskuara të kokainës kanë habitur përdoruesit e internetit në mbarë botën./Opinion.al

Pas