Aktualitet

Kapet ish-polici, një nga autorët e vrasjes në Linzë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:37 - 13/11/15 |
b.f

TIRANE- Eshtë arrestuar një nga autorët e dyshuar të vrasjes në Linze, Mirsad Kuçana 28 vjec nga Tropoja. Kuçana, më parë ka punuar në strukturat e policisë.

Në operacionin për kapjen e autorëve të dyshuar për vrasjen në Linza janë angazhuar 200 forca policie, përfshirë dhe FNSH e RENEA. Policia thotë se janë kryer 24 kontrolle në banesa e ambiente të tjera.

Kështu sot në mëngjes është arritur të kapet Mirsad Kuçana, 28 vjeç, lindur në Bajram Curri dhe banues në Tiranë, ish efektiv policie. Gjithashtu janë kapur edhe disa persona të tjerë per të cilët po punohet në lidhje me ngjarjen

mirsad kucana

Personi në rreth është Mirsad Kucana. Kjo foto është shkëputur nga kamerat e sigurisë së lokalit ku ndodhi ngjarja. Permes ketyre pamjeve policia ka arritur te identifikoje menjehere autoret dhe te mesoje rrethanat e ngjarjes. Kjo foto tregon momentet kur ka nisur konflikti mes Enton Nikaj (viktima) Ismet Gaxherri(i plagosur) dhe autoreve te ngjarjes.

Ervis Martinaj dyshohet është personi që ka qëlluar mbi viktimën Nikaj. Ai është në kërkim bashkë me  Emiljano Nina, Bujar Hasani dhe Oliver Gjoka, të dyshuar si bashkëpunëtorë në krim.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas