Kryesore

Kandidatët e PD në zgjedhje/ Sot votohet në qarkun e Dibrës (emrat)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:41 - 26/09/20 |
Al Do

Demokratët e qarkut të Dibrës zgjedhin ditën e sotme kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit.  Prej orës 10:00 ka nisur votimin për 22 kandidatët e ndarë sipas 3 degëve, Dibër , Bulqizë dhe Mat. Pas votimit të emrave të paraqitur në listë, do të dalin edhe kandidatët e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Lista me emrat që kanë marrë vlerësimin e Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve, sipas udhëzimit do t’i nënshtrohet votimit të anëtarësisë:

Dega Mat, Qarku Dibër, lista është si më poshtë:

1. BASIR ÇUPA

2. DEA KAZIU

3. DENISA VATA

4. DHURATA ÇUPI

5. KRESHNIK ÇOLLAKU

6. LINDITA DODA

7. NEZIR RIZVANI

Dega Bulqizë, Qarku Dibër, lista është si më poshtë:

1. BARDHYL RAMA

2. DURIM BALLA

3. EDMOND ISAKU

4. FLLANXA LOSHA

5. MUIS LLANAJ

6. PETRIT DODA

Dega Dibër, Qarku Dibër, lista është si më poshtë:

1. AGRON QOKU

2. ALBERT KOJKU

3. BAJRAM BALLIU

4. ILIR HYSA

5. JETON KALOSHI

6. LUAN HAKA

7. MIRELA MAZARI

8. NEHAT COLLAKU

9. XHEMAL GJUNKSHI

Ndërkohë që ditën e djeshme u votua në qytetin e Kukësit, ku u zgjodhën dhe kandidatët fitues.

Pas