Kryesore

Kamerat kanë regjistruar?PD nxjerr videon:Vokshi gënjen,i nxorën jashtë funksioni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:30 - 14/01/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka publikuar një tjetër video nga protesta e 8 janarit, e cila u zhvillua në selinë blu. Video nis me deklaratën e mbështetëses së ish-kryeministrit Berisha, Albana Vokshin e cila shprehet se mund të hapen kamerat e katit të parë të cilat kanë regjistruar gjithçka gjatë protestës.

Por në anën tjetër, në këtë video të publikuar nga PD në rrjetet sociale shihet se si protestuesit kanë dëmtuar kamerat e sigurisë dhe i kanë errësuar ato me spraj që të mos duket asgjë.

PD shprehet se Vokshi gënjen, dhe se e gjithë bota e pa se protestuesit nxorën jashtë përdorimi kamerat e ambienteve të jashtme të selisë.

Partnerët në krimin e Sali Berishës po përpiqen të shpërndajnë përditë më shumë gënjeshtra dhe mashtrime për të mbuluar dhunën kundër PD.

Pasi dështuan sepse demokratët i kanë braktisur, ata tani duan të mbulojnë sadopak sulmin kundër demokratëve në 8 janar. Albana Vokshi gënjen: gjithë bota e pa sesi për të fshehur kriminelët para dhunimit të PD, ata nxorën jashtë përdorimit kamerat që ishin instaluar në ambjentet e brendshme dhe të jashtme të selisë.

Çdo demokrat e çdo shqiptar pa në 8 janar se Sali Berisha ishte gati të sakrifikojë dhe jetën e tyre për hallin e tij. PD është e demokratëve, nuk është më e një njeriu “non grata” për korrupsion. Ai është tashmë vetëm një e shkuar e dhunshme dhe e keqe!”-shkruan PD./Opinion.al

Pas