Kryesore

Njerëz nga zyra e tij dhunuan demokratët/ Basha: Nuk i kam identifikuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:57 - 14/01/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha para Prokurorisë së Tiranës ka hedhur poshtë akuzat se njerëz nga selia blu kanë dhunuar protestuesit.

Ka qenë një akuzë e Sali Berishës, i cili ka thënë se në zyrën e Bashës ka pasur persona me rekorde kriminale.

Gënjeshtër e Berishës kanë nisur që prej datës 9 shtator dhe bëhen groteske në proporcion me dëshpërimin e tij, ato që na kanë mbajtur 30 vend numëro, do mund që t’i largojmë që të bëhemi të gjithë bashkë. Kam kërkuar hetimin e të gjithë nga Berisha tek i fundit, duke bërë diferencim mes organizatorëve dhe atyre pak demokratëve që u ndodhën aty, u distancuan dhe u përdorën si fasadë. S’kam arritur që t’i identifikojë kush qëlluan nga zyra ime, është detyrë e drejtësisë, të zbardhë atë që ka ndodhur. Nuk merrem me identifikimin kush hyn e kush del nga PD, të jemi pak gjakftohtë që të mos i ushqejmë qytetarëve se ça vijnë në mendje. Drejtësia duhet të zbardhë gjithçka e të vendosë para drejtësisë frymëzuesit, organizatorët dhe ata që ushtruan dhunë“,-tha Basha./Opinion.al

Pas