-U tha në Opinion

Kadilli: PD po shkon drejt ndarjes, një e Bashës dhe një e Berishës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:37 - 21/12/21 |
el ida

Fatbardh Kadilli tha në emisionin “Opinion” se Basha dhe Berisha po shkojnë drejt ndarjes së Partisë Demokratike, ku secili do të marr pjesën e tij.

“Qartazi të dy liderët e dinë që po shkojnë drejt ndarjes dhe po përpiqen të mos i cënojnë kufijtë e njëri-tjetrit. Luajnë me kufirin deri ku mban njëri dhe deri ku mban tjetri. Berisha derisa e çcoi në gjykatë, diskutimi tashmë nuk është më legjitim por është edhe ligjor. Pa u shprehur gjykata do jetë kjo situatë pak banale”, tha Kadilli duke shtuar se ai është kundër bravës, por edhe kundër shqyerjes së bravës.

I pyetur nga gazetari Blendi Fevziu se çfarë pasoje kanë këto veprime për PD, Kadilli tha: “Ka ligjshmërinë pala që vendos gjykata, por ka legjitimitetin secili dhe secila palë do të vazhdojë për veten e vet.  Nuk kanë qëllim të unifikojnë partinë. Secili e ka të ndarë do marri pjesën e vet të partisë. PD rrezikon ndarjen në 2 parti. Demokratët ende nuk e kuptojnë sa duhet këtë. Do jetë një parti e Bashës dhe një e Berishës, por jo një PD”./Opinion.al

Pas