Bota

Ka marrë 3 dozat e vaksinës, ministri francez i Shëndetësisë infektohet me Covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:05 - 13/01/22 |
Opi Nion

Ministri francez i Shëndetësisë ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Mediat franceze shkruajnë se as ai nuk i ka shpëtuar dot falës që ka përfshirë Francën.

Mësohet se ka qenë vetë ministri i Shëndetësisë, Olivier Véran, ai që ka njoftuar sot se kishte rezultuar pozitiv me Covid-19.

“Si rezultat, jam në izolim dhe vazhdoj të kryej funksionet e mia nga distanca”,-ka thënë ministri në Twitter.

“Siç e kërkon protokolli, duke u vaksinuar me tre doza, ai do të respektojë izolimin dhe do të vazhdojë të punojë nga ambientet private të shtëpisë ku banon”,-shtojnë shërbimet e Ministrisë së Shëndetësisë.

Sipas atyre që e rrethojnë, ministri ka “simptoma të lehta” dhe do të vazhdojë të punojë i izoluar./Opinion.al

Pas