Kryesore

“Ju i përzini me shqelma drejtuesit”,Veliaj: Unë Ramën e kam shok, vëlla, mentorBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:25 - 22/02/22 |
Opi Nion

Vijojnë debate në Komisionin Hetimorë për Inceneratorët mes kryetares, Jorida Tabaku dhe Erion Veliajt. Herë pas here Tabaku dhe Veliaj kanë kaluar në përplase verbale dhe ofendime personale.

Jorida Tabaku e ka pyetur kryebashkiakun se kush e ka marrë vendimin për dherat, Veliaj apo kryeministri Edi Rama.

Kryetari i Bashkisë u përgjigj duke thënë se Ramën e ka për ndër që e ka shok, vëlla, mentor dhe koleg. Ndryshe u shpreh se janë demokratët që sipas tij kanë nxjerrë liderin me shqelma.

Jorida Tabaku: Ku është vendimi i Këshillit Bashkiak për dherat. Ku është vendimi? E more ti apo Edi Rama? Ka një vendim të Këshillit Bashkiak, apo Këshillit të Rregullimit të Territorit? Këtë sqaroni.  E more ti apo Edi Rama? Kush e mori vendimin për monopolin e dherave. Ti apo Edi Rama? Përgjigju!

Erion Veliaj: S’mund të bllokosh

Jorida Tabaku: Kush e mori vendimin për dherat?

Erion Veliaj: Ta dish mirë që në dallim nga ju që përzini me shkelma drejtuesit, unë Edi Ramën e kam për nder që e kam shok, e kam vëlla, e kam mentor, e kam koleg. Unë nuk i shes shokët e partisë. Më tregoni tani adhurimin tuaj për liderin që e nxorët me shqelma. Unë dhe Edi Rama kemi detyrë dhe të pastrojmë mbetjet pas 8 Janarit, pisllëku që bëhet aty.

Pas