Aktualitet

“Marrin pyetje nga jashtë”, Veliaj nxjerr fotot, Tabaku: Të marrë masa GardaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 22/02/22 |
Opi Nion

Vijojnë debatet në Komisionin Hetimor të Inceneratorëve. Kreu i Bashkisë së Tiranës publikoi disa foto të cilat sipas tij shfaqin anëtarët e Komisionit Hetimor ndërsa marrin pyetje nga jashtë që sipas tij bëhen për ta penguar atë.

Tabaku teksa u shpreh se kjo situatë është e turpshme pasi janë marrë kamerat e kuvendit që xhirojnë celularët e deputetëve  ka kërkuar ndërhyrjen e menjëhershme të kryetares së Kuvendit dhe Gardës .

Pjesë nga debati

Veliaj: Ju paskeni lënë nam kur ne paskemi qenë në seancë. Ju paskan çuar pyetje të gjithë suflerët se si të më bëni pyetje të më pengoni? Ka dalë në të gjitha portalet. A keni cipë? Se kjo ka dhe një lloj dinjiteti.

Tabaku: Se kuptova çfarë ka ndodhur? Keni marrë kamerat e Kuvendit? Keni marrë kamerat e Kuvendit që po xhirojnë celularët e deputetëve? Se nuk arrij ta kuptoj.

Veliaj: O Belind nuk është problem për ty vëlla se “Shtëpia e Lirisë” është në rregull. Është turp.

Tabaku: I bëj thirrje kryetares së Kuvendit, menjëherë të marrë masa Garda për kamerat që lexojnë celularët. Është e turpshme.

Veliaj: O Jorida mos qesh tani se keni lënë nam.

Pas