Sociale

Jozefina Topalli tregon që ka kaluar COVID-19: Nëna nuk ia doli dot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:00 - 21/03/21 |
Opi Nion

E ftuar mbrëmjen e sotme në një emsion televiziv Jozefina Topalli ka treguar se vetë e ka kaluar COVID-19 ndërkohë që nëna e saj nuk ia doli.

Në muajin shkurt në rrjetin social “Facebook” Topalli njoftoi për humbjen e nënës së saj, por pa zbuluar shkakun e humbjes së njeriut më të shtrenjtë për të. Ndërkohë, rrëfen se edhe pse vetë e kaloi Covid-19, nuk e pati aspak të lehtë.

Jozefina me dhimbje dhe nostalgji tregon se ka patur një lidhje shumë të ngushtë me nënën, “Ka qenë një grua me kurajë të madhe, ka qenë kolona e shtëpisë”, tha në News24 Topalli.
Kryeparlamentarja kujton që me motrën dhe vëllain ka kaluar një kohë shumë të bukur, kanë qenë shumë të lidhur dhe të pandarë deri në momentin kur ata kanë emigruar.

Tanimë, si të gjithë, mezi pret të largohet pandemia që të takohet me ta. E teksa flet me shumë dashuri për familjarët e saj, ish-kryeparlamentarja jep një mesazh shumë të bukur, “Nuk ka forcë më të madhe se sa familja”./Opinion.al

Pas