Aktualitet

Rama udhëton nesër drejt Francës, do të takohet me Macron


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:37 - 21/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama pritet të udhëtojë ditën e nesërme në Francë, teksa bëhet me dije se so të takohet me Presidentin francez, Emmanuel Macron.

Lajmi është bërë publik nga faqja zyrtare e Presidencës franceze, ku ndër të tjera njofton se takimi mes Ramës e Macron do të nisë në orën 13:00.

Ndërkohë që pas takimit, pritet që ata të drekojnë së bashku në Elysee, ke cila është parashikuar në orën 13:20.

Ende nuk ajënbërë të ditura temat që do të diskutohen mes Presidentit francez dhe Kryeministrit shqiptar, duke qenë se në lidhje me takimin, nuk ka asnjë njoftim nga palët. Takimi I funit mes tyre ka qenë në 15 maj 2018./Opinion.al

Pas