Aktualitet

John Kerry: “Është koha të mundim terroristët”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:51 - 14/11/15 |
b.f

Sekretari i Shtetit John Kerry, në një dalje të fundit për shtyp, pas mbledhjes së zhvilluar për zgjidhjen e krizës në Siri, referuar edhe ngjarjeve të fundit tragjike në Paris, tha se është arritur një dakordësi midis regjimit sirian dhe opozitës që më 1 janar të fillojnë bisedimet për zgjidhjen e krizës. “Është koha të mundim terroristët. Përpjekja jonë ka qenë të ndërtojmë një konsensus në Vjenë. Duhet një armëpushim dhe një zgjidhje politikë sa më e shpejtë e mundshme. Ramë dakord të fillojmë negociata midis regjimit sirian dhe opozitës. Dita është vendosur të jetë 1 janari. Donim të kishim spektrin më të gjerë të mundshëm, ata do të vendosin kush do jenë në bisedime”, tha Kerry.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas