Aktualitet

Detaje interesante/Kush ishin dhe nga vinin terroristët?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:32 - 14/11/15 |
b.f

Ishin të bardhë, dhe ishin të rinj vetëm 25 vjeç. Dhe dukeshin si ushtarë të forcave speciale. Midis tyre mund të ketë qenë edhe një grua. Ja cilat janë informacionet e para që dhanë disa dëshmitarë mbi identitetin e atentatorëve të Parisit, të cilët mendohet se kanë ardhur me makina në vendin e ngjarjes. Tre ishin belg, të ardhur nga lagjia Molenbeek e Brukselit, një lagje e bastisur edhe më parë në janar nga policia belge pas masakrën së Charlie Hebdo dhe supermarketit Hyper Kosher. Një operacion është në vazhdim dhe një burrë është arrestuar. Pista belge është e nxehtë, duke parë që të premten në mbrëmje, në disa dëshmi të dhëna për Le Monde flitej për dy makina të zeza, të drejtuara nga 18-20 vjeçarë, njëra prej të cilave e regjistruar në Belgjikë dhe që është gjetur.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas