Kryesore

“Jam kundër qeverisë Rama”, Zenelaj: Kam qenë kundër Berishës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:34 - 16/02/21 |
Opi Nion

Aktori Gentian Zenelaj është shprehur në emisionin “Opinion” se është kundër qeverisë “Rama” dhe se ka qenë kundër qeverisë “Berisha”.

Ai ka thënë se artisti duhet të jetë gjithmonë opozitar dhe të kontribuojë për qytetarët, ndërsa theksoi se është gjë e mirë që një artistë të merret me politik,

““Jam përpjekur gjithminë kundër qeverive. Përgjithësisht unë jam kundër qeverisë që po qeverisë. Artisti duhet të jetë gjithmonë opozitar me qeverinë që është në pushtet. duke qenë opozitar je rregullues dhe monitorues. Kam qenë dhe kundër Berishës kur qeveriste dhe kundër Ramës. Artisti dhe një figurë publike duhet të jetë i tillë. Të merret me politike është gjë shumë e mirë si qytetarë.”-tha Zenelaj./ Opinion.al

Pas