-U tha në Opinion

Landi Hysi: Kam votuar gjithmonë për PS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:42 - 16/02/21 |
Opi Nion

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”  trajtohet tema e përfshirjes së artistëve në politikë.

Aktori Julian Deda ka deklaruar se ai është me Partinë Demokratike dhe angazhimin e tij në këtë parti e ka dhe bindje personale dhe traditë familjare.

Unë besoj se jam më i deklaruarit këtu, unë jam me Partinë Demokratike jam anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Jam i angazhuar prej bindjeve të mia personale, por dhe traditës familjare. Unë dua të them se politika ma më shumë nevojë për artistët, për të gjithë profesionistët në përgjithësi. Në politikë mungojnë njerëzit që kanë bërë karrierë të mirë personale”, tha Deda.

Këngëtari Landi Hysi ka thënë se mbështet PS dhe nëse do të ishte e mundur do të angazhohej dhë në fushatë.

Me teserë nuk jam i deklaruar, por me zë dhe figurë, me marrjen pjesë në fushata jam me PS. Është një formim personal, por dhe familja ka ndikuar. Përfshirja në politikë është e hershme, që nga hera e parë që kam votuar. Nëse do jem vlerë e shtuar e fushatës do të angazhohem në politikë”, tha Hysi./ Opinion.al

Pas