-Shëndeti

Ja si të dobësoheni për tre ditë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 20/11/15 |
root

​Kjo dietë është shumë e thjeshtë, prandaj duhet ta provoni patjetër.. Për tre ditë do të jeni në super formë.

Mëngjesi: Koha e përsosur për mëngjes është midis orës 7:00 dhe 9:00. Fillojeni ditën me dy gota ujë dhe pak limon, për ta pastruar organizmin. Pini ngadalë për ta ndihmuar absorbimin.

Dreka: Koha e përsosur për drekë është ndërmjet orës 12:00 dhe 14:00. Perimet dhe sallata do të ishin zgjedhja ideale, për vaktin e drekës

Darka: Koha e përsosur për darkë është midis orës 18:00 dhe 20:00. Rregull i artë është kurrë të mos hani pas orës 20:00. Gjithçka që hani pas këtij moment mbetet në organizmin tuaj, fermentohet, shndërrohet në yndyrë dhe nxit mbipeshën.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas