-Shëndeti

Ja pse Cola dietike bën keq për shëndetin tuaj?!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:03 - 14/09/15 |
root

Ju mendoni që Cola-t dietike nuk kanë kalori, por në fakt e keni shumë gabim. Një studim i fundit ka dalë në përfundimin se kjo pije e gazuar ka shumë kalori, sheqerna si dhe përban shumë kolesterol. Sipas mjekëve të këtij studimi, 90 % e njerëzve që konsmojnë këtë lëng sëbashku me ushqimet e shpejta, marrin 482 kalori nga këto ushqime çdo ditë.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas