Aktualitet

Ja kenga qe trimeron tifozet franceze qe largohen nga stadiumi nen terror!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:27 - 14/11/15 |
root

Nje video qe po ben xhiron e botes, e xhiruar me celular nga nje tifoz fran ez tregon se si tifozet franceze dhe gjermane largohen vone pas mesnate nga stadiumi i Parisit duke kenduar nje kenge. Kenga qe kane zgjedhur eshte himni kombetar francez , Marsejeza, e cila u be simbol o revolucionit francez ne fund te viteve 1700.  Sipas mediave, franceze e gjermane jane solidarizuar duke shprehur keshtu mbeshtetjen per gjithe parizianet qe dje u gjenden nen terror. Ja edhe video sic eshte shperndare ne you tube.

 

http://youtu.be/4iQ2cHuZ0xE

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas