-Jetë dhe Stil

Ja cili është gazetari shqiptar, që po interviston yjet e botësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:09 - 29/10/15 |
root

Fat Brestovca është 20 vjeç, ka lindur në Prizen dhe jeton  aktualisht në Glasgow, të Britanisë së madhe. Revista Porta shkruan se djaloshi ka emigruar në Angli bashkë me prindërit në moshën 5 vjeçare dhe punon aktualisht në The Hits Radio, ku ka intervistuar yje të mëdhenj të muzikës botërore. Të fundit kanë qenë grupi One Direction, të cilët i ka pyetur nëse do të këndonin në Kosovë dhe ata kanë “po”. Brestovca nuk harron kurrë rrënjët e tij, disa fjalë shqip i për instikitivisht edhe gjatë emisionit në radio.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas