Aktualitet

Ja cfarë ka në mendje Rama në ditën e Pashkës Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:59 - 01/05/16 |
b.f

 

Me sa duket edhe në ditën e Pashkës, Kryeministri Rama nuk ka mundur të qëndrojë i pangacmuar nga punët. Pas urimit që ka bërë nga Korca, Rama ka vendosur të ndajë me qytetarët, atë që ai e ka konsideruar si rritja më e madhe prej vitit 2011. Eshtë fjala për të ardhurat në dogana dhe tatime, më të lartat e tremujorit, sipas planit të publikuar nga Kryeministri. Në planin e publikuar nga Rama, spikasin doganat, ku me sa duket ikja e Spiropalit dhe largimi i anglezeve te crown agent ka qëlluar “fatsjellëse” për këtë insitucion, po të kemi parasysh shifrat e së shkuarës.

te ardhurat

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas