Aktualitet

Berisha i coi dje Rames kete mesazh personal…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:09 - 01/05/16 |
root

“Edhe tani i them provoje. Prek një opozitar, dhe në mënyrë absolute do pësosh ate që as në ëndërr nuk do mund ta imagjinosh. Pse e them këtë. Po deri sa luan me banda ky bandit, ky kryebandit që i con kryetarit të opozitës kryebanditin për ta kërcënuar atëherë cfarë pret këtu. Kjo është arsyeja”

 

Ky është mesazhi personal që Sali Berisha i dërgoi dje Edi Ramës. Berisha e deklaroi atë në një intervistë për ABC Neës dhe shtoi se kjo nuk është hera e parë që ai i çon një mesazh përsonal dhe të ngjashëm Edi Ramës. Të mëparshmin ja ka dërguar pas 21 Janarit 2011 dhe sipas Berishës Rama ka reaguar pas këtij mesazhi. Berisha sqaroi në një intervistë të gjatë për gazetaren Mimoza Koçiu se siguria në vend është tejet shqetësuese dhe se Rama po përdor bandat e tij për të kërcënuar dhe trembur opozitën dhe qytetarët. Por ai deklaron se nëse dikush nga opozita preket, ai që do ta pësojë është Edi Rama. Opinion.al po boton të plotë përgjigjen e pyejtes së fundit të intervistës.:

“Ndaj dhe i them Edi Ramës ta ketë të qartë se do ti duket lule 98-ta [farë do mund ti ndodhë nëse ndërsen bandat a armatosura të tij. E them këtë se në 98-tën bëra gjithcka për ta kontrolluar, por nuk e kontrollova dot, por të jesh e sigurtë që nga 98-ta e mbrapa, kush më nuk mund t’i kontrollojë. Po them nëse përsëritet, nëse përdor bandat e veta kundër opozitës e kam fjalën. SE duhet ta ndajmë, qytetarët nuk i konsideroj opozitë, qytetarët kanë një interes, nuk kanë interesin e opozitës por kanë interesin e sigurisë së tyre ndërsa opozita ka interesat e veta. Dhe unë po të them se nëqoftëse ti që mban bandat kudo, ti që i con bandat kryetarit të opozitës, që këtej thotë se i dhashë atë status, që në fakt i kisha dhënë unë, dhe rrihte gjoksin si me qenë budalla, më fal për shprehjen, sepse ai ishte me vendim, por po e jap për herë të parë thoshte (statusin). Po ai e ka të zakonshme këtë lloj qëndrimi. Pra i coi kryetarit të opozitës bandat, i tha mos guxo ta nxjerrësh kokën në dritare po më përmënde emrin. Po qe se vepron me praktika të tilla, në mënyrë absolute vrimë miu të gjejë, dhe ta marrë personale këtë, ja kam bërë një herë. E mori personale dhe e dëgjoi mirë. Dhe kur ja bëra atëherë, ai që i [oi mesazhin tha “si thua ti, kjo qënka si në Shqipërinë e shekullit të 19”. Zotëri, – i thashë unë, – ky zotëria që po i coj këtë mesazh ka bërë 1753 protesta dhe ia kam siguruar që të gjitha dhe s’i ka hyrë një ferr në këmbë, ka bllokuar edhe rrugët duke shkelur ligjet e vendit, dhe përsëri e kam respektuar se ka qënë opozitë. I ka pasur Shqipëria në kohën që më thoni ju mua këto? Tani ai kërkon t’u vëri zjarrin institucioneve. Ta provojë, ta provojë se do ti përgjigjem, jo në Tiranë, po dhe në Sarandë e Gjirokastër po dogji një zyrë, nuk do mund të kthehet kurrë në Tiranë.

Edhe tani i them provoje. Prek një opozitar, dhe në mënyrë absolute do pësosh ate që as në ëndërr nuk do mund ta imagjinosh. Pse e them këtë. Po deri sa luan me banda ky bandit, ky kryebandit që i con kryetarit të opozitës kryebanditin për ta kërcënuar atëherë cfarë pret këtu. Kjo është arsyeja”

Opinion.al

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Po care mund te presesh nga nje kafshe si ty.se njeri sje.ti veshe nenat me te zeza ne 97.i veshe me te zeza me gerrdecin, kerkon armatimit e njerezve sot.po si spaska nje njeri tju vi è tju hedhi ne ere te gjitheve atje ne parlamet. Fare e keqe.

Pas