Kryesore

Italia, fituesja e ndeshjes së parë të Europianit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:04 - 11/06/21 |
Opi Nion

Italia është fituesja e ndeshjes së parë të Kampionatit Europian të futbollit, që nisi pikërisht sot më  11 Qershor.

Të kaltrit fituan me rezultatin 3-0 përballë Turqisë  në stadiumin “Olimpico” të Romës, duke marrë tre pikët e para në grupin A, ku janë favoritët absolutë për të kaluar në raundin tjetër.

Seria e golave nisi me një autogol të turqve shkaktuar nga Demiral 53′, ndërsa për Italinë shënuan më pas Imobile 65′  dhe  Insinje 79′.


Europiani i këtij viti vjen me një vit vonesë, pasi “Euro 2020” u spostua për shkak të pandemisë së Covid 19./Opinion.al

Pas