Aktualitet

Itali/ Therën delen për Pashkë, arrestohet çifti shqiptar



Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 04:00 - 02/05/16 |
root

Një çift shqiptarësh janë shoqëruar në polici, pasi fqinjët i kanë denoncuar kur panë se ata kishin therur një dele në oborrin e shtëpisë.

Dy ditë para Pashkëve, një familje shqiptare që jeton në Arquà Polesine të Italisë menduan të ‘bënin gjak’, duke therur një dele për të festuar Pashkët, por fqinjët e kanë quajtur të palogjikshme veprimin dhe kanë telefonuar policinë.

Karabinierët shoqëruan çiftin në komisariat, i cili akuzohet për shkeljen e standardeve sanitare për tjerrjen e kafshëve në banesë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas