Aktualitet

Ballsh/Naftëtarët në protestë: 9 muaj pa rroga, shteti nuk funksiononBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 04:15 - 02/05/16 |
b.f
 Naftëtarët e qytetit të Ballshit kanë dalë sot në protestë, pasi kanë 9 muaj që nuk marrin rrogat. Kombinati i Përpunimit të Naftës dhe krejt qyteti duket se po shkojnë drejt degradimit, pas një gjendjeje kaotike të krijuar për shkak të pronësisë dhe krizës së uzinës. Qytetarët shkruajnë në Opinion.al, se kërkojnë një zgjidhje nga Kryeministri, ose Mallakastra duhet t’i bojkotojë zgjedhjet nga tani e mbrapa sepse shteti  nuk funksionon. Ata shprehen se as spitali nuk funksionon edhe për një vizitë duhet të shkojnë në Fier duke mos patur asnjë zgjidhje. 
ballshi2ballshi

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas