Bota

Itali/Sekuestrohet “Sheherezade”, jahti 700 milionë dyshohet se i përket Putinit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:23 - 07/05/22 |
Opi Nion

Autoritetet italiane kanë sekuestruar jahtin “Sheherazade”, që dyshohet se i përket presidentit rus Vladimir Putin.  Jahti që ndodhet në portin Carrara ka një vlerë prej 700 milionë dollarësh dhe është i gjatë 140 metër.

Sekuestrimi i tij është në vazhdën e sanksioneve që perëndimi ka marr ndaj Rusisë dhe oligarkëve të saj, si kundërpërgjigje ndaj luftës në Ukrainë./Opinion.al

Pas