Rajoni

Itali/ Mbi 2 mijë raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:27 - 15/07/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë konfirmuar 2 455 raste të reja nga 190 922 testime të kryera.

Sakaq, në 24 orët e fundit betejën me Covid e kanë humbur nëntë persona, një shifër më e ulët se një ditë më parë kur u regjistruan 23 viktima.

Numri i pacientëve të shtruar në spital u ul me 19 pacientë por kujdesi intensiv u rrit me 2 njësi. Gjatë orëve të fundit të shëruarit janë 3,264.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid në Itali ka shkuar në 4,278,319 mes të cilëve kanë humbur jetën 127,840 qytetarë dhe betejën me Covid e kanë fituar 4,109,579 të infektuar./Opinion.al

Pas