Rajoni

Itali/51-Vjeçari shqiptar plagos ish-gruan dhe djalin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:18 - 29/07/21 |
Opi Nion

Një 51-vjeçar shqiptar me banim në Aquila, ka qëlluar me thikë ish-gruan e tij, ndërsa kjo e fundit kthehej në banesë.

Ngjarja ka ndodhur pas mesnate, ndërsa Hysen Aliko e goditi 40-vjeçaren 2 herë me thikë në bark. Ulërimat e gruas,  shkaktuan alarmin, ndërkohë që dy fëmijët e çiftit gjithashtu mbërritën në vendngjarje duke u përpjekur të largonin babanë e tyre.

I biri u plagos dhe mori ndihmë mjekësore në urgjencë. Gruaja u dërgua në spital ku iu nënshtrua një operacioni delikat, ndërsa policia arrestoi agresorin. Burri dhe gruaja ishin ndarë për rreth një muaj më parë me vendim gjykate./Opinion.al

Pas