Aktualitet

Emrat/ Vrasja e 30-vjeçarit në Lushnje, arrestohen dy personat e dyshuar  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:52 - 29/07/21 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar dy persona si autorë të dyshuar të vrasjes së një 30-vjeçari Romeo Hasalla në Lushnjë. Të arrestuarit janë Marius dhe Afrim Hasalla.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm, ndërsa mes autorëve dhe viktimës që kishin lidhje gjaku, ka patur një konflikt për ullinjtë. Të plagosur në këtë ngjarje mbetën edhe dy vëllezërit dhe babai i viktimës.

“Si rezultat i kontrolleve të pandërprera gjatë ditës së sotme, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Divjakë, është bërë e mundur kapja e dy prej autorëve të dyshuar të shpallur në kërkim, shtetasit M. H., 20 vjeç dhe A. H., 42 vjeç, banues në Garunjas, Lushnjë. Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë është bërë arrestimi i tyre për veprat penale “Vrasje në rrethana cilësuese” e kryer në bashkëpunim dhe “Vrasje në rrethana cilësuese” e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë. Vijon puna nga shërbimet e Policisë për kapjen e shtetasit K. H”, njoftoi policia./Opinion.al

Pas