Bota

Itali/ 401 persona humbin jetën nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:23 - 20/03/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë publikuar bilancin e 24 orëve të viktimave dhe rasteve me COVID-19.

Sipas të dhënave, sot në Itali kanë humbur jetën 401 persona nga COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 23,832 raste të reja.

Në 24 orët e fundit janë shtruar në kujdesin intensiv dhe 23 persona të tjerë. Shkalla e pozitivitetit me COVID-19 është 6.7%.

Lombardia mbetet rajoni me më shumë raste në të gjithë Italinë, ku vetëm sot u shënuan 4810 raste të reja./Opinion.al

Pas