Bota

Itali/ 34 qytetarë humbin jetën nga COVID-19Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:28 - 12/09/21 |
Opi Nion

34 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në Itali.

Sipas njoftimit të autoriteteve shëndetësore, në këtë shtet gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar gjithashtu dhe 4,664 raste të reja me koronavirus nga  267,358 testime të kryera.

Në Itali aktualisht janë pozitivë me Covid në të gjithë vendin 127.334 qytetarë. Që nga fillimi i pandemisë në këtë shtet kanë humbur jetën 129,919.

Pas