Bota

Itali/ 15 viktima dhe 384 të shëruar në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:12 - 03/07/20 |
Al Do

Sipas të dhënave nga Mbrojtja Civile Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 15 viktima nga koronavirusi, për një total prej 34,833 që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan se sot u regjistruan edhe 233 raste të reja pozitive për një total prej 241,184.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 384 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 191,467. /Opinion.al

Pas