Aktualitet

Ishte punësuar në ministrinë e Jashtme, motra e Nuredin Dumanit jep dorëheqjenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:34 - 20/06/22 |
Opi Nion

Motra e Nuredin Dumanit, Xhuljana Dumani ka dhënë dorëheqjen nga detyra që mbante në Ministrinë e Jashtme.

Motra e të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumanit është dorëhequr nga posti që mbante në ministrinë e Jashtme reagoi me një sqarim pas raportimeve se motra e Dumanit.

Në dorëheqjen e saj ajo sqaron se po i rrezikohet jeta me ekspozimin e vendit te saj të punës apo dhe fotove.

Në një njoftim për mediat, MEPJ sqaroi se shtetasja me iniciale Xh.D. ishte përzgjedhur fillimisht për të kryer praktikën 3-mujore në ministri.

Pas përfundimit të praktikës, me motrën e Nuredin Dumanit është lidhur një kontratë 1-vjeçare pune.

Pas