Kryesore

“Ishte nukleare”, Berisha: Protesta e djeshme kalon çdo proteste të 30 viteveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:16 - 08/07/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha po zhvillon takimin e përjavshëm me gazetarët. Nga selia blu, Berisha po flet për protestën e ditës së djeshme, e cila u zhvillua në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

“Si misionarë të vërtetë, në protestën e datës 7 korrik, në përmasat e saj, në frymën dhe mesazhin, e kalon në këto 30 vite, çdo protestë tjetër.

Mbrëmë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, të gjithë ata që erdhën nga çdo skaj dhe lagje e Tiranës dhe Shqipërisë, nuk ishin aty për Sali Berishën. Nuk ishin aty thjesht për një protestë.

Ishin të gjithë misionarë, njerëz, burra, gra, të rinj dhe të reja në përmbushje të një misioni. Në këtë aspekt, forca e një tubimi madhështor të tillë nuk është e jashtëzakonshme, por është nukleare. Njerëzore nukleare”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas