Kryesore

“Protestë që s’është parë në Tiranë”, Berisha: Në shesh ishte opozita bioBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:29 - 08/07/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha është në një bashkëbisedim me gazetarët, ku po flet për protestën e zhvilluar dje në Tiranë.

Ai u shpreh se një protestë të tillë se kushte parë Tirana ndonjëherë, ndërsa shtoi se në shesh dhe drejtim të protestës ishte opozita bio.

Misionarët e datës 7 korrik, dërguan mesazhin më vëllazëror shumicës së harruar shqiptare apo shumicës së heshtur. Shumicës që shpërfillet në çdo gjë nga kjo qeveri, që merr çdo vendim pa i pyetur se ekzistojnë, pa u interesuar për interesat e tyre më jetike.

Nuk kam parë mesazh më njerëzor, më fisnik, më paqësor se mesazhi që ai tubim misionarësh u dërgoi shqiptarëve në Shqipëri dhe kudo që ndodhen.

Atë tubim nuk e ka parë ndonjëherë Tirana në historinë dhe idealet që shpalosi.

Në shesh apo në drejtim ishte opozita bio. Opozita komunikonte direkt me misionarët në shesh. Dhe kjo ishte e një rëndësie të jashtëzakonshme”,-u shpreh Berisha./Opinion.al

Pas