Kryesore

Ishte në intubim te Infektivi, mjeku humb betejën me koronavirusin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:32 - 30/06/20 |
el ida

Humb betejën me koronavirusin mjeku, Arjan Pushi.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi ndarjen nga jeta të profesorit të Fakultetit të Mjekësisë, i cili gjendej i intubuar në spitalin Infektiv.

Ministria sqaron se Profesor Arjan Pushi ka patur një karrierë të spikatur në fushën e hematologjisë dhe ka përgatitur shumë breza studentësh të Mjekësisë.

58-vjeçari Pushi është mjeku i parë, që ka ndërruar jetë nga koronavirusi në Shqipëri,  ndërsa është personi i 63-të që ndërron jetë nga Covid-19 në vendin tonë./Opinion.al

Pas