Politikë

Ironia e Ramës, Kryemadhi: Ktheju punës, mbaji premtimet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:33 - 14/02/21 |
Opi Nion

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar pas video ironizuese të publikuar nga kryeministri Edi Rama në rrjetet sociale.

Kryemadhi ka shpërndarë një video, ku shihet trafiku në autostradë, teksa temperaturat janë nën zero.

Kryetarja e LSI shprehet se Rama ka dështuar në çdo aspekt dhe se as batutat e tij nuk kanë më vlerë.

LEXO EDHE:  “S’ka kripë për rrugët e bllokura”, Rama ironizon me video opozitën

Postimi i plotë:

Batutat e Ramës nuk kanë më asnjë vlerë përballë krizave që e kanë gjetur shtetin të paaftë për t’u përgjigjur ndaj tyre. Qytetarët e dinë mirë se vështirësitë që ata përballen janë pasojë e paaftësisë së tij, premtimeve të pambajtura prej tij, mungesës së seriozitetit nga ana e tij.

Papunësia, pandemia, tërmetet, përmbytjet e shiut dhe ‘ngrirja’ e vendit prej borës sot, nuk do të kishin pasoja kaq shkatërrimtare nëse papërgjegjshmëria e tij nuk do të ishte reflektuar në papërgjegjshmëri të qeverisjes.

Ktheju punës, mbaji premtimet, çoji paratë për emergjencën civile, mos paguaj oligarkët por mbështet financiarisht qytetarët dhe mos prit të të lexojë njeri fatin, sepse ja ke shkruajtur vetë vetes. Më 25 prill, Shqipëria shtëpia e shqiptarëve.

Pas