Sport

Interi kërkon lojtarin e PSG-së


               Publikuar në : 22:01 - 24/06/19 |
Opi Nion

Një ditë më parë, Dani Alves konfirmoi largimin e tij nga skuadra e PSG-së. Pas këtij lajmi, ka mbërritur oferta e para për të marrë shërbimet e Alves, bëhet fjalë për Manchester City.

Gjithashtu ka zëra që ai mund të rikthehet përsëri të klubi i Barcelonave. Por, ajo që tërheq më shumë vëmendjen është interesi i skuadrës italiane të Interit.

Zikaltërit kërkojnë eksperiencë në prapavijë dhe Conte beson se Alves është ai i duhuri. Po ashtu, për Alves ka oferta dhe nga Kina dhe Bundesliga./ Opinion.al E.Xh.

Pas