Life Style

Instagram dhe Messenger bashkojnë grupet e bisedave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:09 - 02/10/21 |
Opi Nion

Facebook ka bërë një ndryshim të ri pas lançimit të opsionit të ri gjatë vitit të shkuar i cili lejonte komunikimin mes përdoruesve të Instagramit dhe Messengerit, pa qenë nevoja të shkarkonin programet respektive.

Tashmë ky opsion do të jetë i përdorshëm edhe për grupet e bisedave. Përveç shkëmbimit të mesazheve, mund të përdoren sondazhet, Ëatch Together, të shohësh cili nga personat e grupit po dërgon mesazh dhe ngjyra të personalizuara në panel.

Gjithashtu, ata që nuk dëshirojnë të lidhen me kontaktet e tyre në Messenger mund ta çaktivizojnë opsionin për Instagramin dhe anasjelltas.

Pas